Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
X
Wózki widłowe CAT
Caterpillar Financial Services Corporation z główną siedzibą w Nashville w Stanach Zjednoczonych jest finansowym ramieniem Caterpillar Inc., największego na świecie producenta maszyn budowlanych, silników i turbin przemysłowych. Celem działania CAT Financial jest oferowanie klientom na całym świecie szerokiego wachlarza usług finansowych dla całej linii produkcyjnej maszyn i urządzeń Caterpillar oraz produktów wyposażonych w komponenty firmy Caterpillar.
Caterpillar Financial Services Poland Sp. z o.o. powstała w 1997 roku, w celu zapewnienia finansowego wsparcia wszystkim Klientom zainteresowanym zakupem sprzętu Caterpillar na terenie Polski. Cat Financial Poland jest w 100% własnością Caterpillar Financial Services Corporation z siedzibą w Nashville w USA.
Misja firmy:
"Pomagać dealerom i klientom Caterpillar® oraz Cat® Lift Trucks w osiągnięciu sukcesu poprzez oferowanie profesjonalnych usług finansowych."
Jesteœmy w œcisłej współpracy z Forklift Sp. z o.o., współpraca ta pomaga nam lepiej zrozumieć specyfikę branży oraz wyzwania, jakie stajš przed naszymi Klientami. Dlatego też robimy wszystko, aby naszymi rozwišzaniami finansowymi wesprzeć potrzeby Klienta. . Rozumiemy unikalne sytuacje w branży - sezonowość , przedłużająca się zima czy też chwilowe problemy z płatnościami - zawsze jesteśmy po to, by pomóc naszym Klientom.
Klient jest ekspertem w swojej branży, dystrybutor jest ekspertem w zakresie maszyn i urządzeń, Cat Financial jest ekspertem w dziedzinie finansów - to co nas łączy, to znajomość marki i produktów Cat. Przez to, że jesteśmy częścią rodziny Cat, znamy jego produkty lepiej niż jakakolwiek inna instytucja finansowa i dzięki temu możemy zaoferować klientom optymalne rozwiązania finansowe.
Produkty finansowe oferowane przez CAT Financial:
- Leasing finansowy
Leasing finansowy zapewnia pełną swobodę korzystania z wózka widłowego i jest doskonałym narzędziem finansowania inwestycji, zarówno dla dużych spółek giełdowych, jak również małych przedsiębiorstw prywatnych.
W leasingu finansowym przedmiot leasingu znajduje się w ewidencji środków trwałych Korzystającego, który dokonuje odpisów amortyzacyjnych. Rata leasingowa składa się z części odsetkowej oraz kapitałowej. Część odsetkowa oraz amortyzacja stanowią koszt uzyskania przychodu z punktu widzenia ustawy o podatku dochodowym.
CAT Financial zachowuje prawo własnoœci do wózka widłowego przez cały okres trwania umowy leasingu. Własnoœć przechodzi automatycznie na Korzystajšcego z chwilš zapłacenia ostatniej raty leasingu. Podatek VAT (23%) od wartoœci wózka i odsetek wpłacany jest przez Korzystajšcego na poczštku umowy
- Leasing operacyjny
Leasing operacyjny polega na oddaniu wózka widłowego do odpłatnego użytkowania. Minimalny okres finansowania wynosi co najmniej 40% normatywnego okresu amortyzacji, czyli dla wózków widłowych jest to - minimum 24 miesiące.
Wszystkie opłaty ponoszone przez Korzystającego w trakcie trwania umowy stanowią koszt uzyskania przychodu z punktu widzenia ustawy o podatku dochodowym. W leasingu operacyjnym podatek VAT pobierany jest sukcesywnie od każdej opłaty leasingowej, a nie w całości z góry, jak to jest w przypadku kredytu bankowego czy leasingu finansowego.
CAT Financial zachowuje prawo własności do wózka przez cały okres trwania umowy leasingu. Po zakończeniu okresu leasingu, Korzystający ma zagwarantowane prawo nabycia wózka za wartość końcową ustaloną w umowie.
Z uwagi na opcje wykupu przedmiotu leasingu, z punktu widzenia ustawy o rachunkowości leasing ten traktowany jest jako leasing finansowy.
- Najem długoterminowy tzw. pozabilansowy leasing operacyjny
Umowa najmu polega na oddaniu Klientowi wózka widłowego do użytkowania w zamian za z góry ustaloną opłatę miesięczną. Po zakończeniu umowy Klient oddaje przedmiot umowy najmu do Cat Financial. Podstawową cechą tej umowy jest to, że zarówno z punktu widzenia ustawy o podatku dochodowym, jak i ustawy o rachunkowości wszystkie opłaty ponoszone przez Najemcę stanowią koszt uzyskania przychodów, a środek trwały oraz amortyzacja ewidencjonowane są u Wynajmującego. W związku z tym umowa ta jest neutralna dla bilansu Najemcy, co z uwagi na określoną politykę bilansową jest często istotne dla dużych podmiotów gospodarczych, spółek giełdowych.
- Pożyczka celowa
Pożyczka z punktu widzenia uregulowań prawnych, rachunkowych i podatkowych funkcjonuje dokładnie tak samo jak kredyt bankowy.
Oferta:
  • waluta: PLN, CHF, EUR
  • okres leasingu: od 12 do 72 miesięcy
  • opłata wstępna od 0%
  • opłaty: równe, sezonowe, degresywne
  • atrakcyjny pakiet ubezpieczeniowy
  • decyzja kredytowa do 24 godzin
Skontaktuj się z naszym przedstawicielem, który udzieli wszystkich niezbędnych informacji i przedstawi szczegółową ofertę finansowania.
® Forklift Sp. z o.o.
ul. Ul. Gen. L. Okulickiego 7/9,
05-500 Piaseczno,
Polska (Poland)
Tel.: (+48 22) 737 15 23
E-mail: biuro@forklift.pl