Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
X
Wózki widłowe CAT
2010-11-22
Innowacyjny system kontroli kołysania masztu zwiększa wydajność kompletacji
Szacuje się, iż kompletacja zamówień stanowi bez mała 60% kosztów operacyjnych w magazynach. Nie dziwi więc fakt, że kierownicy magazynów i zarządzający flotą stale poszukują skutecznych sposobów na zwiększenie wydajności i ograniczenie czasu tego procesu do minimum. Odpowiedzią na te potrzeby jest najnowszy system Aktywnej kontroli kołysania marki Cat Lift Trucks.

System ASC działa poprzez automatyczne obliczenie odchylenia masztu i wygenerowanie ruchu przeciwdziałającego odchyleniom do przodu i do tyłu, aby zapewnić pełną stabilność kabiny operatora na każdej wysokości. Jest to funkcja sterowana oprogramowaniem, w związku z czym nie wymaga instalacji nowych komponentów do wózka, nie powoduje większego zużycia baterii ani żadnych skomplikowanych czynności serwisowych.

Odchylenia masztu od pionu mogą być znaczące w przypadku składowania na wysokich poziomach i w wózkach poruszających się z uniesioną kabiną- na wysokości 10 metrów mogą one wynosić nawet do 20cm a oczekiwanie na ustanie kołysania przed podjęciem towaru – co powinni uczynić operatorzy w celu zapewnienia bezpieczeństwa procesu - może trwać nawet ponad 10 sekund.

Powtarzające się w czasie trwania całego cyklu kompletacyjnego kołysania masztu, przy ruszaniu lub hamowaniu wózka, mogą znacząco spowalniać pracę na magazynie. Przyjmując, dla przykładu, średni czas 60 sekund na każde podjęcie ładunku (30 sekund na dotarcie do miejsca składowania, 10 sekund oczekiwania na ustanie kołysania, 20 sekund na podjęcie i potwierdzenie ładunku), uaktywnienie systemu kontroli kołysania masztu pozwoli uzyskać nawet 16-procentową poprawę w czasie trwania pracy na dużych wysokościach, co tym samym znacznie zwiększa wydajność całego procesu.

System poprawia ergonomikę oraz bezpieczeństwo pracy. Zapewnia również większy komfort pracy dla operatora poprzez eliminację ruchów kabiny, które niejednokrotnie dekoncentrują operatora na dużej wysokości. Dzięki kontroli kołysania masztu i platformy, operator pozostaje czujny i w pełni skoncentrowany na wykonywanej czynności.

System Aktywnej kontroli kołysania pojawi się jako standardowe wyposażenie w wózkach Cat przeznaczonych do kompletacji na wysokim poziomie z masztami 5100mm i powyżej, co dodatkowo wzmocni już bardzo silną pozycję tych modeli i potwierdzi liczne ich zalety, wśród których wymienić należy wysokości podnoszenia do 10 metrów, prędkość podnoszenia do 0.4 m/s (bez ładunku), maszty PoweRamic ze zintegrowanym cylindrem podnoszenia oraz możliwość programowania ustawień do potrzeb użytkownika. Oba modele wyposażone są również w system Ergolift, który zapewnia doskonały dostęp do ładunku dzięki utrzymywaniu wideł na ergonomicznej w stosunku do platformy wysokości, zapewniającej wysoką ergonomię pracy.

Modele NOH10N i NOH10NH są jedynie częścią szerokiej gamy najwyższej klasy rozwiązań w transporcie wewnętrznym oferowanych przez Cat Lift Trucks. Pełny zakres wózków Cat obejmuje wózki czołowe z napędem elektrycznym i spalinowym LPG i diesel oraz całą gamę wózków magazynowych – od elektrycznych paletowych, przez układarki, wózki kompletacyjne niskiego i wysokiego składowania, po wielokierunkowe wózki typu Reach Trucks oraz wózki do holowania.
® Forklift Sp. z o.o.
ul. Ul. Gen. L. Okulickiego 7/9,
05-500 Piaseczno,
Polska (Poland)
Tel.: (+48 22) 737 15 23
E-mail: biuro@forklift.pl