Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
X
Wózki widłowe CAT
2011-07-07
Nowe kabiny do wózków spalinowych Cat®
Warunki atmosferyczne takie jak wiatr, deszcze, wysokie i niskie temperatury czy zapylenie są głównymi przeciwnikami operatora wózka widłowego, znacznie obniżają komfort jego pracy i mają znaczący wpływ na wydajność. Aby stawić czoła tak zmiennym warunkom oraz zapewnić doskonałą ergonomię, Cat® Lift Trucks oferuje szereg rozwiązań kabinowych odpowiadających różnym zastosowaniom. Ten szeroki wybór został teraz wzbogacony o nowe rozwiązanie- w pełni uchylną kabinę do wózków spalinowych serii DP20-55N (diesel, udźwig 2000-5500kg). Opcja ta jest uzupełnieniem dostępnych kabin panelowych z drzwiami stalowymi lub z PCV oraz kabin panelowych oferowanych do montażu po sprzedaży, do wózków używanych oraz flot na wynajem.

Dotychczas głównie rynki skandynawskie zgłaszały największe zapotrzebowanie na wózki z kabinami, ze względu na niskie temperatury w tych krajach i wysokie wymagania operatorów odnośnie komfortu pracy. Jednak również w innych państwach europejskich dostrzegamy rosnącą liczbę wózków wyposażonych w kabiny. Wynika to z coraz większej uwagi poświęcanej ergonomii oraz dynamicznie rozwijającym się zakładom przemysłowym z chłodniami i mroźniami.

W odpowiedzi na te tendencje, oraz na potrzeby zgłaszane przez użytkowników wózków w ramach sieci dealerskiej Cat, stworzone zostały przez producenta Cat Lift Trucks nowe rozwiązania kabinowe. Zapewnić one mają doskonałe połączenie zalet technicznych i wizualnych w wózkach Cat.

Wynikiem konsultacji z użytkownikami jest unikalna, w pełni uchylna kabina Deluxe. Kabina ta, dostępna jako wyposażenie dodatkowe w modelach o udźwigu od 2 do 5,5 ton, montowana jest na czterech gumowych poduszkach amortyzujących wstrząsy, dzięki czemu poziom hałasu i wibracji jest wyjątkowo niski. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest możliwość elektrycznego odchylenia całej kabiny do tyłu, co pozwala mechanikom na szybkie i sprawne przeprowadzanie czynności konserwacyjno-serwisowych, bez zbędnego wysiłku.

Główne cechy i zalety rozwiązania:
• Wygoda pracy operatora zapewniająca większą wydajność
• Doskonały dostęp do podzespołów wózka zapewniający prosty i szybki serwis
• Dźwiękoszczelne
• Systemy ogrzewania i odmrażania o wysokiej sprawności
• Opcjonalnie klimatyzacja w modelach z silnikiem diesel
• Wnętrze kabiny jest fabrycznie okablowane, by ułatwić instalację systemu audio
• Wbudowane wskaźniki, światła hamowania oraz oświetlenie robocze LED montowane na przodzie i tyle
• Laminowana przyciemniana przednia szyba z anty-refleksem

Dla użytkowników poszukujących bardziej elastycznych rozwiązań, najlepszym wyborem będzie kabina panelowa. Opcja ta dostępna jest na zamówienie z fabryki lub jako modyfikacja wózka u krajowego przedstawiciela Cat Lift Trucks (Forklift Sp. z o.o. w Polsce). Występuje w różnych konfiguracjach w celu dopasowania do konkretnych potrzeb. Szeroki wybór tych kabin obejmuje tylko dach przezroczysty oraz częściowo lub całkowicie zabudowane kabiny. Drzwi kabinowe dostępne są w wersji ze stali oraz PCV; drzwi stalowe występują z dwustronnie przesuwnymi szybami. Ogrzewanie, chłodzenie oraz system audio to kolejne opcje uzupełniające ten pakiet.

Główne korzyści:
• Zaprojektowane jako integralna część wózka
• Szeroki wybór kombinacji panelowych umożliwiających dostosowanie rozwiązania do konkretnych potrzeb i zastosowań
• Doskonała widoczność, również przez przezroczysty daszek ochronny
• Laminowane przednie szyby zapewniające lepszą ochronę dla operatora
• Całkowicie wodoszczelne
• Wycieraczki dostępne w wyposażeniu standardowym dla zapewnienia dobrej widoczności, z przodu bądź z tyłu

Wózki mogą być również wyposażone w kabinę przezroczystą będącą połączeniem 5mm szyby laminowanej z przodu oraz mocnej poliwęglanowej płyty górnej (nad głową operatora). Płyta jest odporna na zadrapania, dzięki czemu pozostaje przezroczysta przez bardzo długi okres czasu.
Jest to idealne rozwiązanie w zakładach, w których praca wymaga częstego podnoszenia towarów na duże wysokości i konieczne jest zapewnienie pełnego, niczym nieograniczonego widoku na ładunek.
Cat Lift Trucks jest jednym z nielicznych producentów wózków widłowych dostarczających tego rodzaju unikalne rozwiązanie, przyczyniające się znacznie do poprawy bezpieczeństwa pracy.

Nowe kabiny dostępne są dla wózków spalinowych z przeciwwagą w zakresie udźwigu od 2 do 5,5 ton, dla elektrycznych wózków czołowych o udźwigu od 1,6 do 3,5 ton oraz dla wózków magazynowych typu reach truck o udźwigu od 1,4 do 2,5 ton.
® Forklift Sp. z o.o.
ul. Ul. Gen. L. Okulickiego 7/9,
05-500 Piaseczno,
Polska (Poland)
Tel.: (+48 22) 737 15 23
E-mail: biuro@forklift.pl