Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
X
Wózki widłowe CAT
2011-03-01
Nagroda dla systemu kontroli kołysania masztu
Każdego roku brytyjskie stowarzyszenie Fork Lift Trucks Association (FLTA) przyznaje prestiżowe nagrody za szczególne osiągnięcia i udoskonalenia w sektorze transportu wewnętrznego. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 12 lutego 2011, innowacyjny system kontroli kołysania masztu Cat Lift Trucks w wózkach przeznaczonych do kompletacji na wysokim poziomie otrzymał nagrodę w kategorii Ergonomia.

Lepsza ergonomia
Nagroda została przyznana dla wyróżnienia systemu, który znacznie przyczynił się do zwiększenia komfortu pracy operatora. Nowy system Aktywnej kontroli kołysania masztu wyposażony jest w czujniki ciśnienia hydraulicznego i zaawansowane oprogramowanie, które automatycznie obliczają odchylenia masztu i generują ruch przeciwdziałający i minimalizujący kołysanie. Z włączonym systemem kontroli kołysania opóźnienia w kompletacji zmniejszone zostają o połowę- poprzez zwiększenie wydajności o 6% w standardowych aplikacjach. Dodatkowo operator wózka czuje się znacznie swobodniej i bezpieczniej w pracy.
Product Manager Jan van den Elsakker z Cat Lift Trucks zapewnia: „Gdy projektowaliśmy to rozwiązanie, byliśmy przekonani, iż znacząco udoskonalamy codzienną pracę operatora i zwiększamy jego wydajność. Jesteśmy świadomi, iż dzięki naszemu systemowi możemy uzyskać aż 25-minutową oszczędność czasu na każdej zmianie. Ta nagroda to wspaniałe wyróżnienie dla naszych inżynierów. Nie byłaby ona możliwa bez wszystkich osób, które na nas głosowały. Jesteśmy im bardzo wdzięczni.”
System aktywnej kontroli kołysania masztu uzyskał również nominację w kategorii Innowacyjność. Jest pierwszą w branży innowacją służącą zwiększeniu produktywności w obszarze kompletacji.

Więcej informacji na temat nagród FLTA znajduje się na stronie www.fork-truck.org.uk.
Więcej informacji na temat wózków kompletacyjnych i aktywnego systemu kontroli kołysania masztu na naszej stronie w Aktualnościach i Produktach.
® Forklift Sp. z o.o.
ul. Ul. Gen. L. Okulickiego 7/9,
05-500 Piaseczno,
Polska (Poland)
Tel.: (+48 22) 737 15 23
E-mail: biuro@forklift.pl