Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
X
Wózki widłowe CAT
2010-12-08
Podwójna nominacja dla Cat® Lift Trucks
Podwójna nominacja dla Cat® Lift Trucks za innowacyjny system kontroli kołysania masztu

Każdego roku brytyjskie stowarzyszenie Fork Lift Trucks Association (FLTA) przyznaje prestiżowe nagrody doskonałości za szczególne osiągnięcia i udoskonalenia w sektorze transportu wewnętrznego. Najbliższe wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali w lutym 2011, kiedy ogłoszeni zostaną zwycięzcy w następujących kategoriach: ergonomia, bezpieczeństwo, innowacyjność, środowisko. Innowacyjny system kontroli kołysania masztu w wózkach kompletacyjnych Cat Lift Trucks został nominowany w dwóch kategoriach- ergonomia oraz innowacyjność.

Ergonomia
Wózki do kompletacji na wysokim poziomie pracują zazwyczaj na wysokościach do 10 metrów. Jest to wysokość platformy, w związku z czym stojący na niej operator może sięgnąć po produkty znajdujące się na wysokości nawet 11 metrów. Kołysanie masztu w czasie kompletacji na wysokości stanowi dla operatora utrudnienie pracy i rodzi niezadowolenie. Towarzyszące każdemu operatorowi uczucie dyskomfortu na wysokości 10 metrów przy każdym hamowaniu lub ruszaniu, kiedy maszt nadmiernie kołysze się, jest powszechne dla tego rodzaju wózków. Nowy system Aktywnej kontroli kołysania masztu wyposażony jest w czujniki ciśnienia hydraulicznego i zaawansowane oprogramowanie, które automatycznie obliczają odchylenia masztu i generują ruch przeciwdziałający i minimalizującym kołysanie. Z włączonym systemem kontroli kołysania opóźnienia w kompletacji zmniejszone zostają o połowę- poprzez zwiększenie wydajności o 6% w standardowych aplikacjach. Dodatkowo operator wózka czuje się znacznie swobodniej i bezpieczniej w pracy.

Innowacyjność
Z punktu widzenia operatora, nowy system znacząco wpływa na poprawę środowiska pracy i jego dobre samopoczucie. Z technologicznego punktu widzenia, system kontroli kołysania masztu jest pierwszą w branży innowacją służącą zwiększeniu produktywności w obszarze kompletacji. Product Manager Jan van den Elsakker z Cat Lift Trucks zapewnia: „Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i dumni z tej nominacji i będziemy trzymać kciuki przez najbliższe 2 miesiące. Już wówczas gdy projektowaliśmy to rozwiązanie, byliśmy przekonani, iż znacząco udoskonalamy codzienną pracę operatora. Pamiętam, iż uzyskaliśmy aż 25 minutową oszczędność czasu na każdej zmianie. Kolejna nagroda przyznana przez FLTA byłaby wspaniałym wyróżnieniem dla naszych inżynierów. Wcześniej otrzymaliśmy już nagrodę w kategorii Bezpieczeństwo, ale lubimy wygrywać.”

Weź udział w głosowaniu!
Głosowanie on-line rozpoczęło się 1 grudnia 2010 i trwać będzie do 15 stycznia 2011 roku. Głosować mogą wszystkie zainteresowane osoby na stronie internetowej stowarzyszenia FLTA http://www.fork-truck.org.uk/voting-card
Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się w Birmingham Hilton Metropole 12 lutego 2011 roku.

Więcej informacji na temat nagród doskonałości znajduje się na stronie www.fork-truck.org.uk.
® Forklift Sp. z o.o.
ul. Ul. Gen. L. Okulickiego 7/9,
05-500 Piaseczno,
Polska (Poland)
Tel.: (+48 22) 737 15 23
E-mail: biuro@forklift.pl